Vítejte na stránkách nejen o našich dětech a výletech
Líbí se ti tahle stránka?
Ano
Ne

Budkov - Jižní Čechy - září 2009

Září v Budkově v Jižních Čechách

V týdnu od 19 do 26.září 2009 strávila Adélka s rodiči a Honzíkem dovolenou v pronajaté chalupě v obci Budkov nedaleko Husince (cca 2 km) a Prachatic (cca 10 km).
Budkov je taková opravdu malá vesnička uprostřed krásné mírně kopcovité krajiny Jižních Čech. Snad nejvýznamnější památku představují vyřezávané včelíny postavené v roce 1910.
Během tohoto týdne krom cyklistických a pěších výletů do nejbližšího okolí vyráželi všichni také na výlety a to jak do končin blízkých, tak i vzdálených.
Jako cíl první cesty padla volba na zříceninu hradu Helfenburk (neděle 20.září). Jedná se o opravdu velmi hezký hrad a na velmi dobrém místě – výhled z hradní věže naprosto perfektní (samozřejmě musí klapnout počasí). Na toto místo s námi zavítala také Marek s Kamilou a Šimonem. Jednu noc (ze soboty na neděli) totiž strávili na společně na chalupě.
Další den v pondělí následoval pěší výlet do Husince, rodiště slavného to Čecha, mistra Jana Husa. Muzeum jsme bohužel chytli zavřené, tak alespoň nakoupit a poobědvat. Houby, které se nám podařilo cestou do Husince v lese najít nám někdo mezitím vyfoukl. Ale to nevadí. Nasbíráme si jiné.
22.září v úterý se vyrazilo do Prachatic. Zde nadchla hlavně návštěva muzea loutek a cirkusu. To je pro děti opravdový ráj! A hlavně pak na konec prohlídky se děti mohou postavit na jeviště, vzít do ruky několik loutek a zkusit si herecké řemeslo na vlastní kůži. Adélka s Honzíkem nám zahráli svérázně pohádku „O červené Karkulce“. Pak ještě návštěva muzea krajky, kde nadšení padlo především na Anetu. Nesmělo chybět pár dortíčků a zmrzlin v místní cukrárně.
Do chalupy se ještě nechtělo a tak hurá do obce Zábrdí podívat na výstavu „Zábrdské betlémy“. Jde zřejmě o jednu z největších sbírek papírových skládacích betlémů na světě. Všechny jsou shromážděny na schodišti a v patře soukromého domu č.p.1 a opravdu nevíte, kam se dívat dříve. Všechno má na starosti majitelka domu a tuto sbírku shromažduje již drahnou řadu let.
Dalšího dne 23.září osazenstvo chalupy navštívilo města Bavorov a Vodňany. Večer pak proběhla nezbytná grilovačka….
24.září ve čtvrtek se nikam nejelo. Šlo se do lesa na procházku a na houby. V jejich nález nikdo moc nevěřil (vzhledem k dlouhotrvajícímu suchu), ale výsledek předčil veškerá očekávání. Koš se naplnil během chvíli a Adélka s Honzíkem nezapomněli v lese postavit několik domečků pro skřítky.
V pátek 25.září vyrazil Milan na prohlídku předválečných bunkrů v okolí Prachatic a Aneta s Adélkou a Honzíkem na zřícenu hradu Hus a do Křišťanovic k rybníku. Cestou zpět samozřejmě nesmělo chybět foto z přehrady vodní nádrže Husinec.
V rámci snahy zachovat si svou hmotnost Milan také v týdnu absoluhoval několik samostatných výletů na kole v délkách cca 33 km, 45 km a 45 km.
Adélka s Honzíkem si na travnatém dvorku udělali cyklodráhu a fotbalové hřiště. Jejich činnost doplňovalo česání a jezení švestek, kterých se urodilo opravdu dost a dost.
Počasí klaplo na jedničku – měli jsme se jako v létě.
Člověk by tam samozřejmě ještě vydržel, ale nešlo to. Muselo se domů.
Cestou zpět ještě zbývalo zastavit v Pičíně v „Pohádkové zemi“. Zase ráj pro dětičky. Tolik různých postaviček, to se jen tak nevidí.
Tak zas někdy nashle….

A zde samozřejmě pár obrázků!

25.11.2009 13:18:04
anetadvorak

Líbí se Vám tyto stránky?

Nějak nemám názor. (2669 | 25%)
Ještě se zlepšete (2623 | 25%)
Ano ! (2732 | 26%)
Ne ! (2515 | 24%)
Pro zájemce o vojenskou historii
Pár fotografií z místních akcí
Budeme rádi když o nás povíte dalším. Díky moc!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one