Vítejte na stránkách nejen o našich dětech a výletech
Líbí se ti tahle stránka?
Ano
Ne
Březen v Jeseníkách 2008

Jako každý rok, tak i letos se vyrazilo na hory, a to ve složení Eliška, Honzík a Adélka a jejich rodiče. Jelo se v termínu od 8.3 do 15.3.2008. Místo určení – Jeseníky, obec Podlesí (poblíž Pradědu a Karlovi Studánky).

Vzhledem k tomu, že zima byla v tento rok opět nějaká divná, místo sněhových přívalů nás u chaty přivítala skoro zelená tráva, sluníčko a teploty jako na jaře. Majitel nám i vyndal venkovní lavičky se stolkem – skoro jako v létě. Naštěstí svah v Karlově, kam jsme plánovali na lyže, je uměle zasněžován a tak jsme se o naše zimní radovánky nebáli.

Rodiče Adélky s sebou vzali i Elišku. Její rodiče totiž mohli dorazit až později v noci. No, holky se v autě vyblbly.


Po vybalení se vyrazilo na procházku k místnímu kostelíku. Poprvé jsme se přímo u něj mohli dokonce vyfotit. Jindy tam totiž bývá sněhu, že se k němu člověk ani nedostane. Také jsme pozdravili koníčky místního hospodáře. Ten nám sdělil radostnou novinu – obě kobylky byly totiž březí a tak příští rok možná uvidíme hříbátka.

V neděli dne 9.3.2008 bylo stále sluníčko, a tak padlo rozhodnutí vyrazit na Praděd. Vlastně po několik let, co tam jezdíme, se to ještě nepodařilo. Pořád sněžilo, nebo byla mlha. Ale když je takhle krásně, to se muselo okamžitě využít. Na Ovčárnu se nechá dojet autobusem, ale pak nás již čekala cesta pěšky. Na vrchol je to necelé 4 km. Počasí bylo opravdu nádherné a na vrcholu Pradědu nám teploměr oznámil 10°C. V místní restauraci si chlapci dali po pivku a děti s maminkama po poháru. Ještě jsme všichni výtahem vyjeli na věž, kde se nám naskytl opravdu krásný výhled. Pak už zase šup dolů. Marek táhl děti a to byl fofr! Autobus nás poté dovezl zpět na Hvězdu, kde máme zaparkovaná auta. Je tam také motorest s výbornou kuchyní. Během týdne jsme ho poctili návštěvou ještě několikrát.

Protože se blížily velikonoce, maminky večer vystříhaly z barevných papírů vajíčka a děti je vybarvovaly.

V pondělí 10.3.2008 přišel velký den – na sjezdovce v Karlově byl objednán instruktor z lyžařské školy Sun Ski a tento měl naučit Honzíka, Adélku a Elišku jezdit na lyžích. Instruktor se jmenoval Zdeněk a líbil se jak dětem, tak maminkám. První den byl spíše o nějakém tom fňukání a otírání unudlaných nosíků. Přesto se děti po hodině těšili na další den. Instruktora totiž rodičové objednali na každý den do konce týdne.

Odpoledne po lyžovačce byl čas udělat si malý výlet do lázeňského centra Karlova Studánka. Toto lázeňské místečko je opravdu nádherné a může pyšnit titulem místa, kde je oficielně nejčistší vzduch v ČR. Mimochodem, u jednoho z místních hotelů se natáčela i komedie „S tebou mě baví svět“.

Večer se zapálil ohýnek v krbu a pak se šlo spinkat.


V úterý 11.3. se dopoledne vyrazilo do města Bruntál. Dospěláci nakoupili a strejda Tomáš musel na autobus, protože mu končila dovolená. Navštívili jsme místní zámek – tedy ne přímo interiéry, ale přírodovědnou expozici zámeckého muzea. To se dětem líbila. Všude samá vycpaná zvířátka a jak byla krásná!

Odpoledne se těla dětí i dospěláků opět trápila na svazích sjezdovky v Karlově.

Ve středu 12.3.2008 jako vždy všichni vyrazili na svah do Karlova, tedy kromě Milana. Ten se jel proběhnout na běžkách tradiční trasu Ovčárna – Červenohorské sedlo a zpět. Pak se všem chlubil, že cestou zažil snad veškeré počasí – vítr, mlhu, déšť, bezvětří, sluníčko a krásný výhled. Také ho prý dostala do záběru televize NOVA.


Ve čtvrtek 13.3 a v pátek 14.3 jsme trápili svá těla na svazích. Adélka, Eliška a Honzík již značně pokročili a dokázali velkou část svahu sjet stylem „pluh“ a dole také sami zastavili. No, pan instruktor za sebou zanechal velký kus práce. V pátek jsme se s ním všichni rozloučili, neboť v sobotu odjížděl a zastoupit ho měl někdo jiný. Tak Ahoj!

V sobotu 15.3 byla ta nejošklivější činnost, jaká může na dovolené být – balení na cestu domů. Zvládlo se to všechno výborně a s již napakovanými auty se vyrazilo naposledy na svah. V tento poslední den se s námi Jeseníky rozloučily stejně, jako nás přivítaly – sluníčkem a krásným výhledem. Dětičky pilovali svůj styl a dospěláci udělali posledních pár jízd.

Cestou domů ještě nezbytná zastávka na oběd v motorestu v Česticích a pak už opravdu konec.

Tak zase za rok!!

Obrázky naleznete v této Galerii
20.05.2008 19:14:11
anetadvorak

Líbí se Vám tyto stránky?

Nějak nemám názor. (2669 | 25%)
Ještě se zlepšete (2623 | 25%)
Ano ! (2732 | 26%)
Ne ! (2515 | 24%)
Pro zájemce o vojenskou historii
Pár fotografií z místních akcí
Budeme rádi když o nás povíte dalším. Díky moc!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one