Vítejte na stránkách nejen o našich dětech a výletech
Líbí se ti tahle stránka?
Ano
Ne

Prodloužený víkend u Rokycan

Rokycansko 2007

Na konci prázdnin si Adélka s rodiči udělala prodloužený víkend pod stanem, protože bylo celkem hezky a pod stanem se jí líbí. Na tuto krátkou dovolenou si s sebou Adélka vzala i Honzíka.


Dne 16.8.2007 dorazila celá výprava do kempu Habr u Volduch (Rokycansko) a přivítala nás krásná duha.

Hned druhý den v pátek 17.8.2007 jsme po snídani vyrazili na výlet, a to na zrekonstruovaný zámek Zbiroh. Ten se strašně líbilo mamince Anetě a líbilo by se tam i babičce Jiřince, protože tam sídlil i A.Mucha.

Taky tam za námi přijel strejda Tomáš s rybářským náčiním a hned se sháněl po rybníku.

Odpoledne jsme vyrazili na průzkum do přilehlého lesa a podařilo se nám i najít houbu. Sice jenom jednu, ale protože vůbec nerostly, tak i proto to byl výkon.

Večer se posedělo v kempové hospůdce. Tam se zase líbilo tátovi se strejdou Tomášem. Ale nám taky, protože tam místní skupinka dětí zahrála divadlo a to velmi pěkné. Na konci se tleskalo jako o život.

Další den v sobotu 18.8.207 si k nám do auta strejda Tomáš přisedl a vyrazili jsme směrem na Dobřív. Tam je muzeum vodního hamru s dosud zachovaným provozem. Pan kovář nás provedl budovou a předvedl nám v praxi všechna zařízení. Prohlídka trvala něco přes půl hodiny. Všichni jsme byli moc nadšeni a hlavně strejda Tomáš.


V této obci jsme také navštívili starobylý Švédský most a poté se zašlo do roubené restaurace. Tam si to zase pochvaloval táta Milan.

Když nám trochu slehlo, vyrazilo se na nově zrekonstruovaný zámek Mirošov. Dovnitř jsme bohužel nemohli, protože se tam zrovínka konala svatba. Přesto bylo do zpěvu, protože muzikanti mě a Honzíkovi zahráli Večerníčka.

Po návratu do kempu se strejda Tomáš vypravil chytit něco ryb a já s Honzíkem, tátou a mámou vyrazili kolem rybníka do druhé části kempu, který tvořila chatová osada.

Nanuky tam měli výtečné, máma chválila svoje pití a táta pivo. Jenom nás při tom zlobily vosy.

Den se již nachýlil ke konci a s Honzíkem jsme se zavrtali do spacáků. Snad se nám něco krásného bude zdát!


V neděli 19.8.2007 náš prodloužený víkend končil, ale to neznamená že se jenom zabalilo a domů! Vůbec ne! Když se nám podařilo všechno naše harampádí nacpat do auta, vyrazilo se do Rokycan, do muzea vojenské techniky. To se nemohlo vynechat, neboť táta o tom básnil celý víkend.

Tam se nám s Honzíkem moc líbilo. Byly tam stroje, které na silnici nepotkáte!

Potom se vyrazilo domů, ale na zpáteční cestě jsme zastavili na hradě Žebrák a Točník. Jde o dvojici hradů mezi Rokycany a Berounem. Zaparkovali jsme auto a začali stoupat po stále strmější cestě na větší zříceninu Točník. Cestu nám na chvíli překřížilo stádo koziček, které vyrazily z otevřené ohrady na pastvu. Některé se nechaly i pohladit.

Pak už se rodiče, já a Honzík jenom kochali nádhernou zříceninou hradu a ještě krásnějším výhledem.


Poté už byl opravdu konec a naše poslední stanování v roce 2007 skončilo.

Už se těšíme na příští rok, kdy opět zazní bouchání kladiva do stanových kolíků!

 
Ahoj!!!
 
Další obrázky naleznete v Galerii
 
 
 
 
07.05.2008 22:40:03
anetadvorak

Líbí se Vám tyto stránky?

Nějak nemám názor. (2669 | 25%)
Ještě se zlepšete (2623 | 25%)
Ano ! (2732 | 26%)
Ne ! (2515 | 24%)
Pro zájemce o vojenskou historii
Pár fotografií z místních akcí
Budeme rádi když o nás povíte dalším. Díky moc!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one