Vítejte na stránkách nejen o našich dětech a výletech
Líbí se ti tahle stránka?
Ano
Ne

Zima v Jeseníkách, březen 2010

Zima v Jeseníkách, březen 2010

Rok se s rokem sešel a ve dnech od 27.února do 7.března 2010 rodiny Dvořákova, Fořtova a Ejemova opět strávily týden dovolené na horách a to na stejném místě jako v předchozích letech – v osadě Podlesí nedaleko lázní Karlova Studánka. Počasí nám na rozdíl od minulých let přálo přeci jen více a tak sněhu si všichni užili více než dost.
Lyžovat se jezdilo také stejně jako v předešlých letech do Karlova na sjezdovku „U Pradědu“. Dětem jejich rodiče opět zafinancovali instruktora z lyžařské školy SUN Ski & Board Schoul a nutno konstatovat, že šlo o velmi dobře využité korunky. Lidí zde bylo poněkud více, než v letech minulých, ale doba čekání u vleku nepřesahovala několik málo minut a i s parkováním nezaznamenal nikdo problémy.
Přesto při letošní dovolené došlo k jedné změně. Jak již bylo naznačeno v popisu loňské dovolenky, s lyžemi se na sjezdovku vrhl i Marek a to velmi úspěšně. Když prostě již na lyžích někdy stál, tak se to nezapomene. Nyní již zbývá jenom Kamila – tak snad se podaří ji ukecat příště….
Dětem lyžařské škola jenom prospěla a jejich lyžařské umění se zase posunulo o krůček dále. Po tom, co se loni naučili krásné obloučky, zastavit a jezdit na vleku, začali letos „pilovat“ styl. Instruktor je již nutil (a úspěšně) odbourávat plužení, držet lyže rovnoběžně a to i v zatáčkách. Z tohoto důvodu si Honzík a Adélkou na pátek a na sobotu zapůjčili carvingové lyže, neboť s nimi je to přeci jenom snažší. Ale hlavní je, že to všechny tři – Adélku, Honzíka a Elišku – hrozně baví.
Co ještě dodat? Asi jenom to, že dětičky jsou snad k neunavení. Na sjezdovce strávili všichni denně 4,5 – 6 hodin a to odrovnávalo zejména starší ročníky.
Šimon se také se sněhem skamarádil a vedle sjezdovky se docela slušně vyblbnul. Stejně si tipnu, že příští rok by si mohl zkusit lyže a sjet nějaký mírňoučký kopeček …. No, uvidíme…
Na chatě dospěláci většinou volili odpočinek na rozdíl od dětiček, jež kdyby mohly, tak chatu zbourají (zde byl již velmi aktivní i Šimon).
Po loňských zkušenostech byla středa vyhlášena za den klidu. Milan vyrazil na běžky na hřebeny Jeseníků (trasa Podlesí – Hvězda – Ovčárna – Vysoké Hole – Jelení studánka – Alfréda – Karlov – Podlesí) a všichni ostatní navštívili Bruntál a lázně Karlova Studánka. Večer se však jelo do Karlova na večerní lyžovačku a to i s dětmi. Těm se to velmi líbilo a jako vždy vedl styl dolů a hned zas nahoru.
Ke konci dovolené se Honzík vypracoval k tomu, že si na vleku již kotvu s talířem chytal sám. U všech tří se staly pády na vleku již jen velkou výjimkou a většinou byla příčinou nějaká ta „machrovinka“ a nedržení se.
Uvidíme, zda nám příští rok dětičky nechytnou „línou“, neboť hned vedle „naší“ sjezdovky má do příští sezóny vyrůst čtyřsedačková lanovka…….
Počasí nám také většinou přálo. Jenom první den v neděli se jezdilo na těžším mokrém sněhu, pak ale nastoupil mráz a podmínky pro sjezdování se staly ideálními. Chvíli sněžilo, chvíli svítilo slunce. Někdy trochu více přituhlo a tak pomohlo ohřátí v nedaleké restauraci.
K ubytování již nemá cenu se vyjadřovat, neboť se tak učinilo v předešlých popisech zimních dovolených. Jenom rodina Dvořákova zjistila, že v roce 2009 si tam krom pánve zapomněla i půllitr…. Na co tedy mysleli??? Večery se podobaly jeden druhému – zapálit v krbu, otevřít pivko, spálit červa, pokecat, zahrát si karty, juknout na TV a nahánět děti do koupelny, z koupelny, navečeřet se, uklidit si hračky……
V pondělí 1.března večer Adélka oslavila své šesté narozeniny. Oficiální oslava proběhla sice o týden dříve doma za přítomnosti všech příbuzných, ale proč to neoslavit ještě jednou a na horách. K tomuto účelu si každý vyrobil slušivou čepičku z barevného papíru a stůl se pod nánosy jídla a pití jenom prohýbal….
Pro Fořtíky a Ejemy proběhla cesta na hory a z hor klidně. Tedy pokud nepočítáme to, že Markéta s Tomášem jeli podle navigace a cesta se poněkud více protáhla…. Pro Dvořákovi se cesta tam i zpět stala malým dobrodružstvím. Cestou tam „odešly“ brzdy, což Milan zjistil při dojezdu na křižovatku. Naštěstí se tak stalo v sobotu dopoledne u Hradce Králové, na jehož okraji zasvítil spásný nápis Amond. Tamní servisáci dali autíčko během hodinky zase do pořádku a mohlo se pokračovat (uvolněná krytka prodřela hadičku brzdového systému). Cestou zpět zase před Prahou došlo k defektu pneumatiky (zde již bylo zdržení jenom půlhodinové). Nejvíc zdrželo vyndávat všechny věci z kufru kvůli rezervě….
Na závěr tedy nezbývá než konstatovat, že dovolená se velmi, velmi povedla a příště se pojede zas. Jenom nesmíme za rok zapomenout vyhodnotit jedno předsevzetí dospěláků - že zapracují na své kondici!


Příští rok tedy zase AHÓÓÓJ !!!


A tady jsou nějaké ty fotky

09.03.2010 09:59:20
anetadvorak

Líbí se Vám tyto stránky?

Nějak nemám názor. (2669 | 25%)
Ještě se zlepšete (2623 | 25%)
Ano ! (2732 | 26%)
Ne ! (2515 | 24%)
Pro zájemce o vojenskou historii
Pár fotografií z místních akcí
Budeme rádi když o nás povíte dalším. Díky moc!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one