Vítejte na stránkách nejen o našich dětech a výletech
Líbí se ti tahle stránka?
Ano
Ne

Masáci na anglické slanině

Masáci (Muchomůrka růžovka) na anglické slanině


Kdo nemáte rádi houby, ani to nečtěte; kdo je máte rádi přečtěte a rozmyslete se a kdo houby milujete, tak tohle rozhodně doporučuji – naprostá delikatesa mezi houbovými pokrmy!
Já (Milan) houby opravdu miluju skoro na všechny možné způsoby, ale tento recept řadím velmi, velmi vysoko.

Co potřebujeme:
- Několik masáků (muchomůrka růžovka)
- Anglická slanina (15 dkg na cca 2 porce)
- Cibule
- Troška oleje (lepší je olivový)
- Sůl
- Pepř
- Drcený kmín
- Alobal

Nejdříve je třeba najít v lese pár zdravých masáků. To samozřejmě může trvat půl dne a někdy také pár minut – jak to prostě vyjde. Ale pokud se to povede, tak můžeme začít s přípravou.
Masáky oloupeme, očistíme, zbavíme červavých částí a nakrájíme na plátky nebo kostičky nebo jak to prostě vyjde. Kousky můžou být menší, větší – také ponecháno na vaší vůli. Jenom doporučuji – používejte opravdu jenom masáky a „neřeďte“ to jinou houbou (např. hřibem, borovákem křemenáčem, kozárem apod.). Masák je podle mne jedna z nejchutnějších hub u nás (mnohaletá zkušenost) a právě to dělá toto jídlo tak výjimečné. Ostatní druhy hub této krmi spíše ublíží!
Připravíme si alobal a místo, kde budeme klást slaninu důkladně potřeme olejem. Nejrychlejší je kápnout olej a prstíkama pěkně rozetřít. Poté naolejovanou část poklademe slaninou. Je jednou zda v jedné nebo ve dvou vrstvách – osvědčilo se mi obojí). Na slaninu dáme pár hrstí nakrájených masáků – můžeme je i přimáčknout, posolíme několika špetkami, opepříme a posypeme drceným kmínem. Na závěr posypeme cibulí, nakrájenou třeba na půlkolečka. Stačí asi tak půlka střední cibule na jednu porci – nedávejte jí tam zas tak moc, pak by to přebylo houbovou chuť.
Tohle všechno zabalíme do alobalu a dáme na rozpálený gril a grilujeme 15 – 20 minut. Opravdu to stačí, neboť masák měkne velmi rychle. Během grilování balíček neotáčejte a nechte ho „slaninou dolů“.
Nyní zbývá jenom rozbalit, nasát vůni, vzít lžičku a nabírat si. Pokud je vás mnoho na jeden balíček, tak jezde rychle! Věřte, že již první sousta vás naprosto okouzlí!
Ještě by šlo uvařit brambory, vařené je pokrájet, osolit, opepřit a přidat do balíčku úplně nahoru. Také to není špatné. Ale nějaké další kombinace jistě vymyslíte sami – kdyby nějaká byla opravdu mňam, mňam, dejte prosím vědět!


Dobrou chuť!

 

20.07.2010 13:17:44
anetadvorak

Líbí se Vám tyto stránky?

Nějak nemám názor. (2669 | 25%)
Ještě se zlepšete (2623 | 25%)
Ano ! (2732 | 26%)
Ne ! (2515 | 24%)
Pro zájemce o vojenskou historii
Pár fotografií z místních akcí
Budeme rádi když o nás povíte dalším. Díky moc!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one