Vítejte na stránkách nejen o našich dětech a výletech
Líbí se ti tahle stránka?
Ano
Ne

Pečená husička

Pečená husička

Tak jsem se rozhodl zvolit trochu jiný způsob pečení, než dosud a to pečení dlouhé (přes noc). A musím jenom doporučit!!

Budeme potřebovat:
Husa
– je jedno, jak velká
Sůl
Kmín

Jablka – můžete použít a nemusíte

Tak jak na to. No, nejprve je třeba sehnat tu husu. To může být někdy problém, ale to zde nebudeme rozebírat.
Husičku (po rozmražení) případně očistíme, omyjeme a vysušíme papírovým ubrouskem. Zevnitř osolíme a můžeme napěchovat na kusy nakrájenými jablky (můžeme a nemusíme). Poté husu osolíme zvenčí a posypeme celým kmínem – nešetříme a pokmínujeme pořádně!
Nyní si připravíme pekáč, nejlépe s roštem uvnitř, aby huse neležel přímo na dně. Husu vložíme a podlijeme trochou vody – opravdu stačí jenom troška, neboť husa nám během pomalého pečení začne pouštět tuk a tekutin v pekáči tak značně přibude. Pekáč zaklopíme dalším pekáčem a když to nejde, tak zabalíme do alobalu (to aby se nám neodpařovala voda).
Vše vložíme do trouby, nastavíme na 70 – 80°C a necháme cca 12 hodin péct (já vkládal husu do trouby cca ve 23:00 hodin, aby se druhý den k obědu podávala pěkně čerstvoučká. U elektrické trouby není nastavení teploty problém, u plynové nevím…..
Vůbec není třeba husu kontrolovat – i když nikomu to samozřejmě nedá a když je příležitost, tak „pod pokličku“ nahlédne…
Po cca 12 hodinách pečení husu vyndáme a sebereme přebytečný tuk. Když se to povede, seberete si do skleničky výtečné husí sádlo a využijete jinak (já nejlépe namazané na chleba a s cibulí). Pak rozjedeme troubu na cca 200°C a husu vrátíme, nyní již odkrytou, aby se nám dopekla a chytla krásnou barvu. Nyní již musíme kontrolovat a přelévat výpekem. Doba pečení se odvíjí od velikosti husy – někdy stačí ½ hodinky, někdy hodinka…
Když je hotovo, stačí naporcovat, udělat si pohodlí a začít dlabat.
Toto dlouhé pečení má tu výhodu, že masíčko opravdu zkřehne a husa se bude doslova rozpadat. Maso za tu dlouhou dobu také pustí veškeré sádlo a jeho kvalita tak vynikne.
Jako přílohu používám knedlík a výtečné červené zelí „na sladko“.
Po spořádání své porce je dobré ulehnout na válendu a trochu si dáchnout…..

Příprava

Připraveno, přiklopit a šup s tím do trouby

Nedalo mi to a koukal jsem se...

Sebrat sádlo a vrátit do trouby dopéct

Hotovo - Dobrou chuť!!!

22.11.2010 10:00:25
anetadvorak

Líbí se Vám tyto stránky?

Nějak nemám názor. (2669 | 25%)
Ještě se zlepšete (2623 | 25%)
Ano ! (2732 | 26%)
Ne ! (2515 | 24%)
Pro zájemce o vojenskou historii
Pár fotografií z místních akcí
Budeme rádi když o nás povíte dalším. Díky moc!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one