Vítejte na stránkách nejen o našich dětech a výletech
Líbí se ti tahle stránka?
Ano
Ne

Výlety a jiné akce

Zde se můžete podívat, kde všude jsme již byli na výletě a jakých akcí jsme se účastnili. Najdete zde třeba typy na krátké výlety nebo na to, jak své dětičky nevšedně pobavit.

Vypuštění balónků - prosinec 2011

 

9.prosince se Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s obcí Svinařov účastnili celorepublikového vypouštění balónků s přáním Ježíškovi a zároveň šlo o pokus překonat rekord ve vypouštění balónků v celé ČR z roku 2008. Tato akce byla součástí projektu „Český Ježíšek“ a akce se zúčastnilo celkem 223 organizací. Balónky se vypouštěly přesně v 15:15 hodin a ve Svinařově se na návsi před OÚ sešel poměrně velký počet lidí, zejména dětí. Z nejbližšího okolí se akce zúčastnilo ještě Slaný, Pchery a Kladno Švermov.

P1190778.JPG
P1190783.JPG
P1190784.JPG
P1190785.JPG
Mikulášská nadílka 2011

4.prosince 2011, tedy o den dříve, než je obvyklé, si to naše dětičky vyřídili s čerty, Mikulášem a anděly. Jednalo se o Pavlíka, Honzíka, Šimona, Adélku a Elišku.
A protože všichni jsou již poněkud postarší, nepřišli čertíci k nim, ale děti museli za nimi do samotného pekla, které tentokráte představovaly Koněpruské jeskyně.
A po příchodu do jeskyně to tam jako v pekle opravdu vypadalo. A když začali rejdit čerti, dětem zmrzl úsměv na rtech.
Nejstarší čert si jednoho po druhém volal a vytýkal mu jeho prohřešky za uplynulý rok. A na důkaz slibu polepšení si dětičky museli s čertem podat ruku. Je třeba dodat, že mnoho „hrdinů“ neudrželo slzičky a doslova se klepalo strachy.
Po pekle museli dětičky vystoupat po schodech do pomyslného nebe, kde na ně čekal Mikuláš a andělé. Zde se děti dočkaly pochvaly za to, co se jim za poslední rok povedlo a v čem vynikají. Nakonec všichni obdrželi dárek a s úsměvem opouštěli jeskyni.
Samozřejmě nesměla chybět povinná písnička nebo básnička a zde všechny velmi překvapila jindy zakřiknutá Eliška, která bez bázně a hany vyšvihla připravenou věc.
Dospělci tento program ohodnotili na výtečnou a všem se tato poněkud netradiční mikulášská nadílka velmi líbila.
Na závěr někteří ještě zašli na oběd do výletního hostince Libečov u Chyňavy.

No, uvidíme za rok…
začíná jít do tuhého...
začíná jít do tuhého...
jeden z čertů
jeden z čertů
Eliška...
Eliška...
Adélka...
Adélka...

Beckiland Praha Zličín

Dne 15.října 2011 navštívili Adélka, Honzík, Šimon a Barunka zábavní park Beckiland v Praze Zličíně. Doprovod zajistili jejich rodičové Milan, Marek a Kamila a Petr. Po příjezdu sice nastaly problémy se zaparkováním a ovšem později zde zejména děti strávili několik příjemných hodin. Přebíhaly z jedné atrakce na druhou a využili i možnosti účinkování v doprovodných programech.

P1190285.JPG
P1190287.JPG
P1190292.JPG
P1190290.JPG

Pohádková cesta Libušín

8.října 2011

V sobotu 8.října 2011 uspořádala ZŠ a MŠ Libušín akcičku pro děti s názvem „Pohádková cesta“.
Děti mohly přijít v přestrojení a vyrážely od základní školy po předem vytyčené trase směrem ke školce. Cestou plnily různé úkoly a setkávaly se s pohádkovými postavami. Nejvíce her se pak soustředilo do zahrady mateřské školy. Při poměrně studeném počasí dospělci ocenili možnost ohřát se u ohýnku a opéct si buřtíky. Dobrou náladu ještě podporovalo vystoupení různých dětských spolků, jako například mažoretek. O zábavu se postarala „živá“ country skupina. Jistě šlo o povedeno záležitost, neboť domů se všichni začínali rozcházet až za soumraku….

P1190237.JPG
P1190238.JPG
P1190239.JPG
P1190245.JPG

Boj o Brandýsek 2011

Dne 7.května 2011 proběhla v Brandýsku na Kladensku již tradiční akce „Bitva o Brandýsek“.

Organizátoři tentokráte zvolili trochu jinou lokalitu a ukázalo se to jedině ku prospěchu věci – diváci se ocitli mnohem blíže aktérům a vešlo se jich zde mnohem více.

Tématem bylo osvobození Brandýska tak, jak se asi tak dělo v roce 1945.

Během, předváděčky došlo k jednomu úrazu, kdy řidič sajdkáry v sovětské uniformě utrpěl po střetu s nákladním autem otevřenou zlomeninu nohy (jako očitý svědek tvrdím, že si za nehodu mohl sám, neboť nečekanou změnou směru jízdy vjel přímo před nákladní automobil).

Jinak musím říci, že jako divákovi se bitva velmi líbila – i když zasvěcenci svým kritickým okem vyjmenovali spiustu chyb.

Parádní byla např. poprava povstalců, kdy při střele do zátylku došlo i ke stříkání krve na zeď, průběh dále doprovodila řada pyrotechnických efektů a chvílemi skutečně nebylo pro dým vidět…

Předválečná porada
Předválečná porada
Poslední přípravy
Poslední přípravy
Příjezd Rudé armády
Příjezd Rudé armády
P1170665.JPG

"Vánoční akademie" při ZŠ Libušín

 

Ve čtvrtek dne 16.prosince 2010 pořádala ZŠ Libušín „Vánoční akademii“, sestávající z vystoupení všech ročníků prvního stupně.
Rodičové a další příchozí mohli shlédnout sérii básniček, SMS zpráv, kouzelníky, scénky, pásma písniček……
Nás nejvíce zajímala první třída, neboť zde vystupoval Honzík, Adélka a Barunka. Obe slečny se představily jako nevěsty a Honzík jako ženich a že to všem ohromně slušelo, to je myslím z fotek zcela jasné!!!!
Tato akce měla velký úspěch a snad se žáci zdejší ZŠ vytasí s něčím podobným i během roku a nejen o vánocích….

Přednes vánočních SMS zpráv
Přednes vánočních SMS zpráv
Ženichové a nevěsty
Ženichové a nevěsty
DSC09106.JPG
Pohádka o dvanácti měsíčkách
Pohádka o dvanácti měsíčkách

Barbora ve smečenském hostinci v Sokolovně

 

Kdo se chtěl v tomto předvánočním čase setkat s tzv. Barborou, musel dne 10.prosince 2010 v pátek zajít do smečenského hostince V Sokolovně. To víte – Barborka už má mraky let a tak prostě nestíhá být všude a dětičky si ji musejí prostě někdy najít. A protože naše ratolesti jsou již větší (a odvážnější), sršela jedna básnička za druhou a všichni si užili velmi příjemný večer. Pro dětičky samozřejmě ještě zpestřený dárečky.
Tak Barborko, AHOJ za rok!!!

Kopie - DSC08769.JPG
Kopie - DSC08770.JPG
Kopie - DSC08771.JPG
Kopie - DSC08772.JPG

Advent na Křivoklátě 2010

 

Stejně jako každý rok, tak i letos dne 5.prosince 2010 jela Adélka s rodiči Milanem a Anetou o jedné z adventních nedělí navštívit nějakou tu akci. A stejně jako tomu bylo v letech minulých, tak i letos padla volba na hrad Křivoklát (zejména blízkosti a sjízdnosti silnic).
Sjízdnost silnic se pravděpodobně projevila i na nižší návštěvnosti, což ale pro návštěvníky žádná tragédie nebyla – u stánků jste nenarazily na fronty a všude se dalo pohodlně a bez tlačenic projít
Adélka shlédla bezvadně připravené divadelní představení s vánoční tématikou a dokonce s některými dalšími dětmi zazpívala vánoční koledu. Pak si zastřílela z kuše, zhltla jeden čerstvoučký „Trdelník“ (máma s tátou klobásu) a pořádně si prohlédla, co se zde prodává. Zaujaly ji zejména nádherné vánoční ozdoby.
Bohužel pro velký mráz museli Dvořáčata po 2 hodinách opět zamířit k autu a domů.
Tak zase za rok…

DSC08359.JPG
DSC08360.JPG
DSC08364.JPG
DSC08366.JPG

Mikulášská nadílka v hostinci "U Pilařů"

 

V sobotu 4.prosince pořádala obec Svinařov „Mikulášskou nadílku“ pro děti v hostinci U Pilařů. Hned po příchodu do opravdu „nacpané“ hospody dětičky s pomocí svých rodičů napsali na papír, co si přejí na vánoce pod stromeček a tento pak vhodily do připravené krabice pod stromečkem.
Ochotné pořadatelky mezi tím již horečně připravovaly samolepící proužky barevného papíru a děti z nich vyráběli řetěz. Všechny díly se poté spojily a tímto řetězem se nastrojil vánoční stromeček.
Pak následovala soutěž tancování kolem židlí a boj o ně. Nakonec se vystřídali téměř všechny děti a moc se jim to líbilo.
Čekání na Jěžíškova pomocníka se vyplnilo zapálením svíček v oříšku a jejich pouštění ve vodě. Některým to šlo lépe, některým hůře ale povedlo se…
Nato se setmělo a ve dveřích se objevil Ježíškův pomocník. Mnoha dítkám se v tu chvíli rozbušilo srdíčko… Sebral krabici s přáními, popřál všem krásné prožití vánočních svátků a jak rychle se objevil, tak zase zmizel.
Následovala krátká diskotéka, během které do do tance zapojilo i mnoho dospěláků.
A pak přišlo to, nač všichni čekali… Do dveří vtrhli dva čerti, anděl a Mikuláš. A najednou nám hrdinové tak nějak zmizeli…
Na říkanku, básničku či písničku se stála fronta a Mikuláš s andělem obdarovali všechny přítomné dárečkem. A protože mu ještě spousta dárečků v nůši zbyla, většina dětí si zarecitovala ještě jednou.
Po dvou hodinách děti s rodiči odcházeli s pocitem velmi krásně stráveného odpoledne.
Tímto také děkuji zástupcům obce a všem organizátorům akce za výtečně provedenou práci.

DSC08306.JPG
DSC08319.JPG
DSC08322.JPG
DSC08327.JPG

Slavnostní rozsvícení vánočních stromů v Libušíně a ve SvinařověDne 27.listopadu 2010 proběhlo v Libušině ve večerních hodinách „Slavnostní rozsvícení vánočního stromu“, oznamující začátek vánočního adventu.
Lidí se před místním městským úřadem sešlo dost a o kulturní program se postarali mezi jinými žáci 1.třídy Libušínské základní školy – mezi nimi Adélka, Honzík a Barunka. Na chodech u vchodu na poštu zarecitovali mnoho básniček, zazpívali mnoho koled a písní a to jak sborově, tak i jednotlivě (o jednu básničku se postaral Honzík s mikrofonem v ruce). Dospělé jistě zahřál kalíšek svařáku a snad i blažený pocit s času předvánočního (i když u mnohých o tomto lze pochybovat).

O den později, 28.listopadu se vánoční strom slavnostně rozsvěcel také ve Svinařově. Před Obecním úřadem se sešlo poměrně dost místních lidí a dvě členky zastupitelstva (pí.Dušková a pí Suchopárová) všechny příchozí pohostily velmi chutným domácím vánočním cukrovím. Ještě před rozsvícením stromu pronesl projev starosta p.Pružinec. Škoda jen, že nebyl „ozvučen“ a tak jeho projevu vyslechli jen ti, co stáli opravdu nejblíže. O krátké kulturní vystoupení se postaralo trio žaček ŽŠ, které zazpívali několik vánočních koled a písní. Snad na většinu přítomných dýchla ta přicházející vánoční atmosféra.

Tak tady pár fotek:
Libušín
Libušín
Libušín
Libušín
Libušín
Libušín
Libušín
Libušín

Líbí se Vám tyto stránky?

Nějak nemám názor. (2669 | 25%)
Ještě se zlepšete (2623 | 25%)
Ano ! (2732 | 26%)
Ne ! (2515 | 24%)
Pro zájemce o vojenskou historii
Pár fotografií z místních akcí
Budeme rádi když o nás povíte dalším. Díky moc!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one