Vítejte na stránkách nejen o našich dětech a výletech
Líbí se ti tahle stránka?
Ano
Ne

Barunčiny páté narozeniny

Barunčiny narozeniny 2008Dne 2.srpna 2008 oslavila Barunka své páté narozeniny a všechny své kamarády a kamarádky (samozřejmě i s rodiči - dozor musí být) pozvala na svou oslavu.
Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního, ale ono se nejednalo o jen tak ledajakou oslavu. Šlo o odpoledne strávené v maskách a s pohádkovými postavami.

Nejprve se všichni sešli v Libušíně u Barunky doma a tam čekalo malé občerstvení. Některé dětičky přišly již v maskách, jiné do nich převlékly na místě. Kdo šel okolo, mohl spatřit strašáka do pole, piráta, čertíka vílu, červenou karkulku…… Barunka také přijala gratulace a mnoho dárečků. Jako první se dětem ještě u Barunky doma představila Lesní víla. Dlouho, dlouho s dětmi hovořila a nezapomněla předat dárečky. Všechny děti také byly rozděleny do dvou skupin a mohlo se začít.

První soutěž sklidila velký ohlas Šlo o pojídání dlouhých želatinových provázků bez pomoci rukou. Kdo hodně jedl špagety, tak byl ve výhodě a měl natrénováno.

Po této soutěži se již se mohlo vyrazit na cestu plnou pohádkových postav a soutěží. Jen pro upřesnění, šlo se z Libušína do Svinařova a to zadem, lesem kolem svinařovského hřbitova. Dospěláci samozřejmě ještě před odchodem nezapomněli připít Barunce „Na Zdraví“!

Na kraji lesa byla vyhlášena soutěž „skákáni v pytli“. Klasika, obě družstva nastoupila a ten kdo dokončil určenou trasu, předal štafetu dalšímu a tak dále až do konce. Některým to šlo opravdu mistrovsky, zato ti menší. Člověk se musel smát, ale zároveň mu jich bylo líto. Někteří nejmenší členové výpravy se svou velikostí mohli rovnat s velikostí pytle.

Dospěláci, zejména mužské osazenstvo, stále ještě připíjeli Barunce na zdraví.

O něco dál v lese přišla na řadu další soutěž a to sebrat šišky a házet s nimi na cíl. Cílem měl být původně nějaký strom, ale nakonec se jím stal strejda Pavel – a to se dětem obzvláště líbilo, zejména těm starším. Strejda Pavel naštěstí kanonádu přežil, podařilo se mu utéct a tak mohl s ostatními dokončit výlet.

O kus dál již na dětičky čekal skřítek. Také si s dětmi dlouze popovídal a vyhlásil soutěž. Běželo se po vytyčené trase, v určeném místě dětičky sebrali čokoládku a utíkali zpět. Tam se předala štafeta a běžel další. Někteří se do hry zapálili tak, že běželi po vlastní trase a někteří dokonce dvakrát!!

Aby jste si nemysleli, všechny výsledky se zapisovaly do tabulek a tak se vědělo, které družstvo právě vede!

Dospěláci už na Barunčino zdraví nepřipíjeli, neboť již nebylo co.

Jako poslední navštívila v lese dětičky Víla větrnice. A ta dala těžký úkol. Pod takovým hadrem měla schovanou spoustu věcí a děti musely hádat, co do lesa patří a co ne (byl tam např. vajgl, papírek, větvička, lísteček, šiška, obal od žvejkačky……). Ti starší to měli ztížené tím, že všechny věci viděli jen na pár vteřin. Pak museli z paměti vyjmenovat vše, co viděli.

Vylezlo se z lesa a na louce všechny čekala Luční víla. Tam také děcka splnila svůj poslední úkol. Víla vždy řekla jedno slovo a děti museli vymyslet nějaké jiné, které s tím souviselo (např. hřeben – vlasy…). Potom se vyrazilo směrem na tenisový kurt.

Tam se již rozběhla klasická oslava – pivo, grilované klobásy……… Tohle se líbilo především dospělákům. Chlapi již zase měli čím připíjet na Barunčino zdraví.

Přesto všechny na tomto místě navštívily ještě dvě postavy najednou. Šlo o šašek hopsal a klaunice puntička. Tyhle dvě postavičky si s dětmi také dlouho povídaly. Děti potom konečně mohly hledat svůj poklad a také ho našli!!

Bylo to opravdu velmi krásně strávené odpoledne a nezkazil ho ani jeden kratičký deštík. Musíme poděkovat všem zúčastněným, zejména našim pohádkovým postavám. Také přejeme Barunce vše nejlepší a budeme se těšit někdy příště na nějakou další oslavu

 

Obrázky naleznete v této GALERII

 
 
 
 
 
23.08.2008 14:52:18
anetadvorak

Líbí se Vám tyto stránky?

Nějak nemám názor. (2669 | 25%)
Ještě se zlepšete (2623 | 25%)
Ano ! (2732 | 26%)
Ne ! (2515 | 24%)
Pro zájemce o vojenskou historii
Pár fotografií z místních akcí
Budeme rádi když o nás povíte dalším. Díky moc!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one