Vítejte na stránkách nejen o našich dětech a výletech
Líbí se ti tahle stránka?
Ano
Ne

Pohádková cesta

Pohádková cesta

Na den dětí dne 3.6.2007 jsme pro naše děti vymysleli pohádkovou cestu, kde na ně čekali zajímavé postavičky.


Jako první se jim představil skřítek Pořádníček. Vysvětlil jim cestu kudy půjdou a podle čeho mají jít a že cestu mají vytyčenou fáborky. Pak jim také řekl jak se v takovém lese mají chovat a že například mají býti potichu, nikde nic nevyhazovat a neničit.

Dal každému za úkol složit puzzle a dal jim na cestu Brumíka, aby měli sílu.


Jako druhá pohádková postava na ně v lese čekala čarodějnice a ta se s nimi vybavovala - to víte pohádkové postavy nemají moc možností si popovídat. Děti se museli představit a něco o sobě říct. Třeba se jich ptala kde bydlí a jestli chodí do školky a jakou mají značku. A hlavně si museli najít odměnu za spolupráci, kterou měli schovanou za stromem.


Pak pokračovali podle fáborků dál, až narazili na postavičku žijící ve vodě. Ano, byl to vodník. A ten zas chtěl nějakou písničku nebo básničku, jenže tomu vodníkovi uplavali na louku ryby a tak je museli najít a dát je smutnému vodníkovi. A když mu tak hodné děti pomohli, dal každému jeden hrneček ze své zásoby na dušičky. On je stejně moc nepotřeboval, a víte proč? On totiž lidi netopí.


No a nakonec na ně u hřbitova čekal duch. Byl celý bílý a skoro poletoval. Děti měli malinko strach, ale když zjistili že je kamarádský, tak se sním nechali vyfotit řekli mu koho už potkali a co museli všechno udělat aby si něco zasloužili. Po nějakém čase se s roztomilým duchem rozloučili a vydali se dál po cestě, kde na konci čekal ohýnek s opékáním buřtů. Mňam, to byla dobrota. Nakonec dostali diplomy na památku jak jsou šikovné a nebojácné.

Další obrázky naleznete v Galerii
07.05.2008 22:33:00
anetadvorak

Líbí se Vám tyto stránky?

Nějak nemám názor. (2669 | 25%)
Ještě se zlepšete (2623 | 25%)
Ano ! (2732 | 26%)
Ne ! (2515 | 24%)
Pro zájemce o vojenskou historii
Pár fotografií z místních akcí
Budeme rádi když o nás povíte dalším. Díky moc!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one