Vítejte na stránkách nejen o našich dětech a výletech
Líbí se ti tahle stránka?
Ano
Ne

Výlet na Slánskou horu

Výlet na Slánskou horu

V sobotu dne 18.října 2008 se naše parta zase po dlouhé době skoro celá sešla. Chyběla jenom Eliška s rodiči a Pavlík (oba byli ve stavu nemocných a tak zbylo jen popřát brzké uzdravení). Tohoto výletu se krom rodičů účastnil Honzík, Adélka, Anička, Barunka, Nikola a Tomáš.

Cílem byla tentokráte Slánská hora ve stejnojmenném městě. Nyní něco o tomto kopci. Jde o kopec přímo ve městě , jež dosahuje výšky 330 m nad mořem. Celá strana směrem k městu je zalesněná, druhou stranu tvoří již nefungující čedičový lom. V lese je samozřejmě poměrně velké množství čedičových skal. Dnes na této hoře můžete absoluhovat příjemnou procházku po nové naučné stezce a když k tomu trefíte dobré počasí – paráda!!

Sraz byl odpoledne na nedalekém parkovišti a odtud již celá parta vyrazila dobít onen kopec. Dospěláci to vzali opravdu procházkovým tempem, zato ratolesti nekoukaly moc napravo ani nalevo a výlet braly jako formu jakéhosi závodu. Těsně pod vrcholem Slánské hory naleznete pouzdro, kam většina příchozích uloží nějaké poklady a ty co tam již jsou, si vezmou na památku. Vše funguje na jednoduchém principu – kus za kus. Naše dětičky s tím počítaly a tak si každý nesl malý dárek, který směnil.

Vrcholové foto, něco rozhledů po okolí a pak již zase jenom držet dětičky na uzdě, neboť během sestupu se „závody“ opět rozjely naplno. Sestup měl jeden kaz. Všude bylo spoustu listí a tak nebyla vidět „hovínka“ pejsků, jejichž majitelům bylo naprosto fuk, že kadí na cestě. Taky si několik z nás „našláplo“. Nad chováním takovýchto majitelů psů lze bohužel jen vyslovit pár peprnějších slov a zakroutit hlavou.

Odpoledne se zakončilo v příjemné místní pizzerii. Velkou, ba přímo obrovskou předností tohoto podniku je, že přímo v restauraci funguje jedna místnost čistě jako herna pro děti. Někdy se tam odsud tedy ozývaly zvuky…. radši nevidět a neslyšet.

Šlo tedy o příjemně strávené odpoledne a všichni přítomní byli samozřejmě rádi, že se po čase opět sešli.

Tak kam pojedeme příště??!!


 
09.11.2008 12:08:13
anetadvorak

Líbí se Vám tyto stránky?

Nějak nemám názor. (2669 | 25%)
Ještě se zlepšete (2623 | 25%)
Ano ! (2732 | 26%)
Ne ! (2515 | 24%)
Pro zájemce o vojenskou historii
Pár fotografií z místních akcí
Budeme rádi když o nás povíte dalším. Díky moc!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one