Vítejte na stránkách nejen o našich dětech a výletech
Líbí se ti tahle stránka?
Ano
Ne

Výlety a jiné akce

Muzeum Policie ČR

 

Dne 23.října 2010 v sobotu si Aneta s Milanem udělali výlet do Prahy a vzali s sebou samozřejmě Adélku, Honzíka a ještě spolužačku z 1.třídy Terezku.
Parkování se zvolilo záměrně u Metropole Zličín, aby se děti pořádně projely metrem (a také pro to, že Milana autem do centra Prahy prostě nedostanete). Děti si jezdící schody a jízdu metrem ze stanice Zličín na I.P.Pavlova i se dvěma přestupy opravdu užili. Cestou tam ještě seděly na sedačkách a byly hodné. Cestou zpět již „machrovaly“ a chodily po vagóně, studovaly mapy s trasami a samozřejmě se zkoušely nedržet.
Hlavním cílem naší cesty se však stala návštěva Muzea Policie ČR.
Tady se líbilo opravdu všem a každý si našel něco svého. Děti si mohly zahrát hru na PC, týkající se pravidel silničního provozu; všichni zkoušely procházet detektorem kovů a postupně se odkládaly kovové věci; absolutně vedla temná komora, kde byla vidět pouze bílá barva a reflexní prvky….
Jinak expozice tohoto muzea je opravdu rozsáhlá a když jí člověk doslova neproběhne, tak prohlídka zabere poměrně dost času. Naleznete zde expozici začátků policie a četnictva, dopravní policie, pohraniční služby, kriminální policie (v rekonstrukci), protichemické služby atd. Venku je zase velmi pěkné dopravní hřiště, což ocenily děti i dospělci – děti běhaly podle značek, dospělci odpočívali.
Součástí expozice byla i dočasná výstava papírových modelů – to ocenil zejména Milan a při pohledu na některé výtvory se vracel do mládí….
Na závěr ještě připravila velmi ochotná paní správcová pro děti takovou poučnou anketu a množství dárků.
A protože hodina již pokročila, šlo se ještě na Václavské náměstí „ke koni“. Pár nezbytných fotek, svačinka (Václavská klobása a hranolky) a zase do metra a domů.
Únava se projevila zejména na Terezce, neboť usnula, jen jsme vyjeli.
Návštěvu tohoto muzea vřele doporučuji a ještě jednou musím pochválit velmi ochotný personál muzea.

Před muzeem u kašny
Před muzeem u kašny
Kopie - P1160222.JPG
P1160226.JPG
Hra na PC o pravidlech pro chodce a cyklisty
Hra na PC o pravidlech pro chodce a cyklisty

3.tankový den Smečno

Dne 2.října 2010 se ve Smečně konal 3.ročník tankového dne a jelikož to máme cca 2 km od bydliště, nemohla tam Adélka s Milanem chybět. Odpoledne tuto akci ještě nevštívil Honzík s tátou Markem. A přesto, že jde o akci mladou a malého rozsahu, bylo nač se dívat. Vystavovala se zejména provozuschopná vojenská technika z dob války a i ta poválečná. Nechybělo svezení bojovými stroji, tentokráte vyprošťovacím T-55, replikou německého „Hakla“ a poválečným obrněným kolovým vozidlem. Výhodou je, že vystavené exponáty umožní jejich majitelé „prozkoumat“ i zevnitř a je možné posadit se „za volant“.
Prohlídky s odborným výkladem probíhaly i v řopíku „Pražské čáry“.
Otevřeno ale bylo i dělostřelecké muzeum, umístěné ve stodole u hlavní silnice při výjezdu ze Smečna na Kačici. Musím přiznat, že otevřeno nebývá často a tak jsem do něj zavítal poprvé. Původně jsem očekával nějaké kousky z dob II.světové války, ale namísto toho můj pohled spočinul na dělech a kanónech z 19.století. Musím přiznat – opravdu nádherné kousky. Ještě se omlouvám za horší kvalitu fotografií, ale neměl jsem s sebou přídavný blesk a fota jsou tmavší. – příště napravím!
Jinak na některých fotkách se objevuje má dcerka Adéla a ta ve svých 6 letech začíná být „znalec“ v oboru vojenské techniky. Už v pohodě rozezná, co je moderní a co je staré, odkud a čím se střílí, ale hlavně zbožňuje projížďky. Některé si dokonce zopakovala. Když jezdila kolovým obrněncem, sedla se vedle řidiče a něco s ním po celou cestu velmi družně rozebírala (co, to se mi nepodařilo zjistit).

FOTO

 

Adélka se spolu s ostatními veze
Adélka se spolu s ostatními veze
Adélka se spolu s ostatními veze
Adélka se spolu s ostatními veze
Tenhle UAZ se Ádě prostě líbil
Tenhle UAZ se Ádě prostě líbil
Tohle se také líbilo
Tohle se také líbilo

Středa 1.září 2010

Čím je tento tolik zvláštní? Pro každého něčím jiným.
Ale pro Adélku, Honzíka, Elišku a Barunku tím, že tento den nastoupili do 1.třídy základní školy a tím začala další etapa jejich života. Adélka, Honzík a Barunka zasedli do lavic ZŠ Libušín a Eliška nastoupila na Kladno.
Každý z nás si více či méně pamatuje své první zasednutí do školních lavic a následné roky plné tolik nechtěného učení, ale hlavně blbnutí, dovádění, malérů, radosti….. Přišly nové zážitky, kamarádi…..
Přejeme tímto i všem našim novým školákům mnoho štěstí zejména v učení, přejeme jim, ať je škola baví, přejeme jim mnoho dalších krásných školních let, na která snad „v dobrém“ nezapomenou….

Tak držíme palce!!!

DSC06614.JPG
DSC06617.JPG
DSC06619.JPG
DSC06620.JPG

Poslední víkend v srpnu 2010 (konkrétně v sobotu dne 28.8.2010) pořádal Sbor dobrovolných hasičů Svinařov a místní Obecní úřad rozloučení s létem pro naše nejmenší. Tentokráte byly hrátky tématicky zaměřené a to na indiány a vše, co se kolem nich točí.
Dětičky musely plnit různé úkoly, za což obdržely tzv. Svinařovské dolary. Za ty pak bylo možné v postaveném tee-pee zakoupit co se hodilo, ale spíše co se nejvíce líbilo.
Počasí klaplo, organizace výtečná a děti (a s nimi snad i dospělí) na místním dětském hřišti prožili opravdu výtečné odpoledne.

Díky všem organizátorům!!!

DSC06569.JPG
Lukostřelba
Lukostřelba
Házení kládou na cíl
Házení kládou na cíl
Kopie - DSC06589.JPG

V pátek 7.května 2010 v podvečer se v obci Brandýsek konala tradiční akce klubů vojenské historie „Osvobození Brandýska 1945“.

Jinak šlo opět o zdařilou akci (z laického pohledu). Útok proběhl tak jak měl a sověti nakonec zvítězili. A rachotu si diváci užili až až. Velmi efektní se jevil výbuch obrněného vozu v jeho zádi.
Výhrady a velké mám opět k divákům. I když pořadatelé vyčlenili přední „hlediště“ čistě jenom pro děti, někteří dospělí je svým uvažováním přinejmenším připomínají. A nejlepší byla maminka, co si vzala cca tříletého klučinu „na koně“ a šup do toho prostoru. Bohužel i přes několikeré upozornění „zadkem nepohla“ a tak to kazilo dojem z představení mnoha lidem, co se za ní snažili všemožně vykukovat. To se také projeví na videu. Jen by mě zajímalo, co ten klučina z toho měl………Ale to je v lidech – prostě všude se najde nějakej……
Ještě musím dodat, že po skončení akce jsem si zapůjčení zbraní náležitě užíval a spolu se mnou Adélka, Pavlík a hlavně Honzík…

Jinak video z této akce sem samozřejmě dám, ovšem nevím, zda to stihnu do dovolené. Tak nyní alespoň nějakou tu fotečku

Boj

Boj

Boj

Boj

Boj

Boj

DSC05605.JPG

Mikuláš a čerti 2009

 

Dne 5.12.2009 navštívil jako každým rokem Adélku a Honzík a Mikuláš s andělem a čerty. A stejně jako každým rokem oplývaly dětičky nezdolným optimismem, který se však postupně vytrácel. Když tedy stáli proti čertovi, byla v nich opravdu malinká dušička, ale připravené básničky a písničky zvládly na jedničku s hvězdičkou! Ale jen co se zavřely za čerty dveře, opět jim stouplo sebevědomí a cítily se jako páni světa.

Druhého dne 6.12.2009 si návštěvu Mikuláše a čerta zopakovali v tělocvičně ZŠ Libušín, kde byla návštěva těchto postav doprovázena bohatým dětským programem.

 

Mikulášská nadílka na ZŠ Libušín – 1.část

 

Mikulášská nadílka na ZŠ Libušín – 2.část

 

 

DSC04799.jpg
DSC04802.jpg

Rozsvícení vánočního stromu – Libušín

 

Dne 28.listopadu se na náměstí v Libušině konalo slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Součástí této události bylo vystoupení dětiček a malinký stánkový prodej věcí s vánoční tématikou – zde mnohé zaujal především prodej „svařáku“

Šlo o moc pěkně strávený večer mezi známými tvářemi a člověk se tak nějak naladil na „vánoční strunu“…

P1130171.JPG
P1130174.JPG
P1130178.JPG
P1130179.JPG

Putování za skřítkem

Dne 17.11.2009 se ve večerních hodinách (a za tmy) vydala parta dětí za doprovodu několik a rodičů hledat skřítky. Všichni vyšli od Adélka a cestu jim ukazovaly zapálené svíčky (šlo se směrem k plynovodní regulační stanici). Zde, uprostřed polí děti konečně narazily na tolik očekávaného skřítka. A ten měl i pomocníka – i když notně prokřehlého zimou a soustavně prosícího o nějaký ten kus ošacení. A nechyběl ani starý vlk, jež z křoví dával hlasitě najevo, kdo je tady pánem.
Dětičky si se skřítkem popovídaly dostaly pár drobných dárečků a pak již honem domů, do telpíčka. Domů tentokráte znamenal k Adélce do pokoje. Tuto noc její pokojíček připomínal spíše útulnou noclehárnu – spali tam všichni zúčastnění. A chvilky strávené společně využili dokonale – trvalo poměrně dlouho, než všichni usnuli (poslední Pavlík). A ráno to v podkroví v 6:15 vypadalo jako v nějaké válcovně ocele.
Ale bezva. Tento večerní výlet a následné společné nocování rozhodně nepatřilo mezi poslední…..

P1130041.JPG
P1130042.JPG
P1130044.JPG
P1130045.JPG
 
Den otevřených dveří ve vojenském muzeu ve SmečněTrochu krkolomný název, ale asi tak jsem to zaregistroval. Toto malé setkání příznivců vojenské techniky se konalo dne 12.9.2009. Dorazili opravdový nadšenci s výtečně zrestaurovanými kousky a bylo tedy na co se dívat. Dokonce přijel i jeden pojízdný T-34/85!
V rámci této akce mi po předchozí domluvě (a za finanční úhradu) umožnil majitel vyprošťovacího tanku T-55 vzpomenout na "zlatá vojenská léta" a usednout za rajčáky tohoto stroje. Po slovech "sice si jezdil s T-72, ale tohle je to samé" mě usadili na místo řidiče a jeď. A pravdou je, že se to nezapomíná: zběžná kontrola přístrojů, jedno - dvě prošlápnutí plynu (ten řev přímo magnetizuje), sešlápnout spojku, narvat tam dvojku, rajčáky k sobě (první poloha - tím dojde k podřazení na obou pásech na jedničku), rozjet se, pustit rajčáky, vytočit motor a narvat tam trojku. Na tak malé louce a s lidmi na korbě to stačí. Pak už jen vychutnávat ten nádhernej pocit.
Bohužel vše bylo až příliš narychlo a tak z mé jízdy toho dne neexistují žádné fotografie či filmové záběry.
K nápravě došlo až 28.9.2009. Majitel asi nabyl přesvědčení, že je na mne spolehnutí a že mu jeho mašinu nezničím a opět zavolal, ať se před zazimováním techniky jedu svézt. A tentokrát již kamera byla u toho.

Na korbu se posadili hrdinové Adélka a Honzík. Nutno dodat, že díky ohlušujícímu řevu a neustálému házení se Adélka trochu více bála, ale vydržela. A na příští (jarní) jízdy se oba velmi těší!

Tak se trochu pokochejte a ještě jednou pro upřesnění: fotky jsou ze dne 12.září 2009 a video z 28.září 2009.

Jízda na tanku

T-55 vyprošťovací

T-55 vyprošťovací

T-55 vyprošťovací

T-55 vyprošťovací

Interiér repliky německého "Hakla"
Interiér repliky německého "Hakla"
Replika německého "Hakla"
Replika německého "Hakla"

Dne 7.června oslavila ve Svinařově na kurtu u Pilařů své narozeniny (opožděně) Adélka a Honzík svátek.

Odpoledne bylo plné her, soutěží, dovádění. I dospěláci si přišli na své. Děkujeme všem, kteří přišli popřát a pobavit se

Tak tady pár fotek:

DSC03478.JPG
DSC03480.JPG
DSC03484.JPG
DSC03485.JPG

Líbí se Vám tyto stránky?

Nějak nemám názor. (2669 | 25%)
Ještě se zlepšete (2623 | 25%)
Ano ! (2732 | 26%)
Ne ! (2515 | 24%)
Pro zájemce o vojenskou historii
Pár fotografií z místních akcí
Budeme rádi když o nás povíte dalším. Díky moc!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one