Vítejte na stránkách nejen o našich dětech a výletech
Líbí se ti tahle stránka?
Ano
Ne

Výlety a jiné akce

Dne 30.května 2009 se v obci Svinařov konaly staročeské Máje. Oč vlastně jde jsme si popisovali minule a tak se zde již nebudu opakovat.

Stavění krále proběhlo v pátek 29.května a letos to byla opravdu fuška. Počasí vůbec nepřálo a ať jste kůry zbavený strom chytili jakkoli, klouzalo to jako "blázen". Přesto se aktérům nakonec podařilo krále postavit. Bylo také potěšitelné, že i přes nepřízeň počasí přišlo poměrně dost lidí.

Druhý den již tak hrozně nebylo. Během vyvádění sice trošku sprchlo, ale voda snad nikomu neublížila. Samotná bitva o špičku letos proběhla velmi rychle. Než se někteří z jinochů nadáli, špička byla uzmuta.

Večerní taneční zábava již jen podtrhla parádní víkend. Tímto také alespoň touto cestou děkuji všem organizátorům, zejména pak Sboru dobrovolných hasičů Svinařov.

P1100879.JPG
P1100881.JPG
P1100883.JPG
P1100884.JPG

Dne 16.května 2009 se v Libušíně (v prostoru školky) konal Dětský den. Odpoledne bylo zpříjemněno množstvím her, kratší produkcí skupiny Malé Nádraží proložené vystoupením dvou tanečních skupin a nakonec to nejlepší - vystoupení známé Inky Rybářové.

Dětičky se opravdu bavily a konec konců i dospěláci (kdo si pamatuje, jak Milan tančil ve Svinařově, tak zde zopakoval něco podobného - také si ho vybrali...).

Tímto děkujeme organizátorům akce a budeme doufat, že za rok se něco podobného zopakuje...

A tady se podívejte na pár obrázků:

Závodník Honzík
Závodník Honzík
Kulturní vložka...
Kulturní vložka...
Adélka "motýlek"
Adélka "motýlek"
P1100769.JPG

Dne 7.května 2009 se v obci Brandýsek (na cestě na Brodce) konala při příležitosti 64.výročí konce II.světové války rekonstrukce bitvy, kdy byl Brandýsek osvobozen Rudou armádou.

Boje se tehdy odehrávaly především na nádraží a třeba to i bylo tak, jak nám letos předvedli členové klubů vojenské historie.

Všem účastníkům patří poděkování a potlesk (ten také protagonisté sklidili) a přání, aby tato tradice pokračovala i v dalších letech.

PS.: Tohoto klání se zúčastnili jako diváci Milan, Aneta a Adélka. Posledně jmenovaná se výbuchů, výstřelů a dalšího rachotu nijak nezalekla a dle jejích slov to bylo moc hezké.....

Zde pár odkazů na videa z místa konání:

Použití tarasnice

Poprava zajatců

Letecká podpora

Příjezd Rudé armády

Rudá armáda útočí

... a pořád se bojuje...

...co se zajatci...

Kapitulace

Cesta na místo...
Cesta na místo...
Adélka s rudoarmějci... všimněte si, jak stojí v pozoru
Adélka s rudoarmějci... všimněte si, jak stojí v pozoru
Diváci....
Diváci....
...poslední přípravy...
...poslední přípravy...

Tak jako každý rok, tak i letos nesmělo v obci Svinařov chybět tradiční pálení čarodějnic

Nechyběly buřty, hudba, dobrá nálada......

Honzík, Anička a Adélka
Honzík, Anička a Adélka
Eliška
Eliška
DSC03386.JPG
DSC03392.JPG

Dne 29.března si Adélka s rodiči a babičkou Milenou a dědou Romanem udělali výlet na poslední lyžovačku před příchodem jara....

Cílem byl lyžařský areál v Liberci na Ještědu a podmínky byly bezva....

DSC03062.JPG
DSC03064.JPG
DSC03072.JPG
DSC03073.JPG

Dne 5.prosince 2008 se již tradičně, jako každým rokem, konala Mikulášská nadílka. Čertíci s andělem a Mikulášem přišli až do domu a zhodnotili, jak se naše dětičky po celý rok chovaly. K údivu dospěláků a až na malé výhrady dopadly naše ratolesti na výbornou. Nutno přiznat, že v nich během této návštěvy byla poněkud malá dušička, ale přítomnost rodičů dodávala odvahu. Například Honzík s Adélkou vyšvihli básničku – radost poslouchat!

Ještě před touto trochu obávanou návštěvou se konalo představení dětí z tanečního klubu v Libušíně v tělocvičně Libušínské ZŠ. Malé představení tam předvedl Mikuláš a také čert a andělem, kteří si k údivu všech vyměnili role. Poté následovalo vystoupení jednotlivých skupin (nejmenší, „angličtináři“, parta s Ádou, Eliškou, Honzíkem a Barunkou a nakonec ti nejstarší). Rodičové a další přihlížející odměnili všechny děti mohutným potleskem a odcházeli hrdí, že zrovna ta jejich malá či malý něco umí.
Mikuláš přišel i domů za Pájou a jeho maminkou na Kladno. A vzal sebou i krásného hodného anděla a umouněného čerta. Pája sice vycítil autority, ale odhodlaným hlasem si stál za tím, že byl celou dobu hodný a maminku poslouchal. Za pěknou básničku dostal velkou nadílku a s celou nebeskou delegací se pak s maminkou vyfotili.

Tak Ahoj čertíci a anděli a Mikuláši, zase za rok. I když nutno dodat, že mnohdy by takový čert byl na mnoho lidí potřeba i během roku…….

 

Pár fotografií!!

 

P1100282.JPG
Mikuláš v ZŠ Libušín
Mikuláš v ZŠ Libušín
Vystoupení těch nejmenších
Vystoupení těch nejmenších
Vystoupení "angličtinářů"
Vystoupení "angličtinářů"

Dne 28.listopadu pořádalo město Libušín Mikulášskou veselici pro děti a to v prostorách tělocvičny zdejší ZŠ. Dětičky se čertíka sice bály, ale básničku nebo písničku ze sebe dostaly. Poté se také dočkaly pochvaly od samotného Mikuláše.

Hned druhého dne 29.listopadu bylo slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Absolutně čistému průběhu akce sice bránily výpadky el. energie, ale i přesto to byla hezká akce. Dětí všude kolem jako smetí, bylo možné si zakoupit nějakou tu ozdobičku do domácnosti nebo se zahřát klobáskou a svařáčkem…. Mňam!! Také nám zazpíval jeden dětský sbor ze zdejší ZŠ a jeden profesionální sbor. Ještě před tím potěšila uši přítomných hudební skupina.

Stromeček se nakonec rozsvítit podařilo a všichni si tak nějak uvědomili, že vánoce jsou již opravdu „za dveřmi“…

DSC02601.JPG
Rozchechtaná Barunka
Rozchechtaná Barunka
Zabraná Áda
Zabraná Áda
DSC02613.JPG
Výlet na Slánskou horu
Dne 9.srpna 2008 dělala Adélka družičku na svatbě tety Eleny a strejdy Vaška. Co mám povídat, všem to prostě neskutečně slušelo.
Musíte uznat, že nepřeháním!!
P1080726 (2).JPG
P1080748.JPG
Je to ale práce!!
Je to ale práce!!
P1080765.JPG
Inka Rybářová ve Svinařově

Líbí se Vám tyto stránky?

Nějak nemám názor. (2669 | 25%)
Ještě se zlepšete (2623 | 25%)
Ano ! (2732 | 26%)
Ne ! (2515 | 24%)
Pro zájemce o vojenskou historii
Pár fotografií z místních akcí
Budeme rádi když o nás povíte dalším. Díky moc!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one